Maszyny do pisania w internecie

czyli linki do stron internetowych poświęconych maszynom do pisania.


Strona Adres Specyfika
Lady Typewriter http://www.ladytypewriter.co.uk Janet Riding najwięcej uwagi poświęca maszynom walizkowym, ma też ciekawy zbiór widokówek i reklam oraz na bieżąco aktualizowane newsy z których możecie się dowiedzieć m.in. jaki ma wpływ jakość taśmy do maszyny na pracę prosektorium w Santiago de Chile.
Willa Davisa http://hometown.aol.com/wdssbn641/page3.html Will Davies zbiera maszyny walizkowe i przedstawia je w nietypowy sposób - jako rozwój poszczególnych konstrukcji na przestrzeni lat w różnych krajach.
Wirtualne muzeum maszyn do pisania http://www.typewritermuseum.org/ Prawdziwe wirtualne muzeum - świetnie udokumentowane i obfotografowane eksponaty, historia obiektów, tabele chronologiczne. Doskonała treść na dodatek podana w pięknej formie. Pokaźną część zbiorów stanowią maszyny indeksowe.
Numery seryjne maszyn http://www.tw-db.com Największy w internecie zbiór numerów seryjnych i modeli maszyn. Korzystając z list można łatwo określić w którym roku został wyprodukowany konkretny egzemplarz maszyny.
Underwood http://www.geocities.com/Heartland/Cottage/5405/underwood/ Strona poświęcona maszynie Underwood, szczególnie słynnemu modelowi "5"
Renowacja http://www.mmworks.nl/tr/trhome.html Renowacja starych maszyn do pisania. Strona z Holandii. Często serwer nie domaga i trzeba próbować wejść o innej godzinie.
Mike'a Campbella http://www-personal.umich.edu/~msc/typewriter/ Strona o najstarszych amerykańskich maszynach do pisania, dużo informacji o konserwacji starych maszyn oraz bezpiecznym przesyłaniu maszyn pocztą.
Szwedzka strona maszyn do pisania http://w1.131.telia.com/~u13101111/typewriters.html Dwujęzyczna (szwedzko - angielska) strona przedstawiająca wiele maszyn do pisania i mechanicznych sumatorów - tzw. kręciołków
Latający Olivier http://xavier.xu.edu/~polt/typewriters.html Strona o najstarszych amerykańskich maszynach do pisania oraz przenośnych maszynach Remingtona.
Anthony'ego Casillo http://www.typewritercollector.com/ Anthony Casillo maszyny zbiera i również zajmuje się rekonstrukcjami. Od 1996 roku prowadzi swoją stronę opowiadającą o historii maszyn.
Uniwersytetu w Linzu http://www.idv.uni-linz.ac.at/bueroaut/ Rozwój techniki biurowej. Strona w jęz. niemieckim.
Muzeum Druku http://www.printingmuseum.org Strona internetowa muzeum druku działającego w Houston w Texasie. Oprócz maszyn drukarskich posiadają również całkiem pokaźny zbiór maszyn do pisania.
Amerykańska kolekcja http://www.geocities.com/sunsetstrip/pit/1949/typewriters2.html Zbiory amerykańskiego kolekcjonera - zbierającego głównie maszyny produkowane w USA
Dragonettia http://web.tiscali.it/dragonettia/Macchine.html Niestety po włosku :( Za to sporo zdjęć.
Typewriter.net http://www.typewriter.net Niestety i wbrew nazwie ta strona włoskiego stowarzyszenia kolekcjonerów jest również redagowana po włosku
My Typewriter http://mytypewriter.com/ Internetowy sklep z USA - odrestaurowane "ekspozycyjne" maszyny w cenie od $250; taśmy od $10, instrukcje obsługi od $3, plakaty, kubki, nawet biżuteria... Za darmo można ściągnąć windowsowy screen saver z maszynami Remingtona. (1.3 MB)

... c.d.n. już niedługo

Aktualizacja: 20.01.2004